1968

Operační program Vzdělávání pro konkurenceschopnost

Opera?ní program Vzd?lávání pro konkurenceschopnost

Podnikáme – pomáháme!

Žáci se zúčastnili veletrhu fiktivních firem v Praze

V úterý 24. února 2015 proběhl v Komunitním centru Matky Terezy v Praze – Hájích první ze tří veletrhů fiktivních firem, které v rámci projektu Podnikáme – pomáháme! pořádá Centrum dohody.

Veletrhu se zúčastnilo 9 minipodniků ze čtyř škol z celé České Republiky, které působí v oblastech stravovacích zařízení, řemeslné výroby a služeb pro volný čas. Během dne se žáci seznámili s chodem minipodniků na ostatních školách, obchodovali mezi sebou a u stánků prezentovali své výrobky i svou práci. Veletrh navštívil i podnikatel Jiří Jarkovský, který se se žáky podělil o své zkušenosti z podnikání. Nemohla chybět ani kvízová soutěž, ve které žáci odpovídali na otázky týkající se podnikání a dalších oblastí, o kterých se v uplynulém půl roce ve svých minipodnicích učili.

Během veletrhu také probíhala soutěž o nejlepší stánek, kterou hodnotili sami účastníci veletrhu. Lektoři Centra dohody pak hodnotili produkty a to v několika kategoriích: nejoriginálnější produkt, sociálně nejpřínosnější produkt a produkt nejvíc využitelný v praxi. Bylo velmi těžké určit nejlepší stánek a produkt, protože žáci byli na veletrh velmi dobře připraveni a své výrobky prezentovali s velikým nadšením. Na závěr veletrhu byl téměř každý minipodnik oceněn diplomem a bouřlivým potleskem všech přítomných.

Následující veletrhy proběhnou 24. března, kterého se zúčastní 10 minipodniků z šesti škol působících v oblastech služeb pro volný čas a zahradnictví a 31. března za účasti rovněž 10 minipodniků ze šesti škol z oblastí volnočasových aktivit, stravování a propagačních služeb.

Projekt poběží do konce července 2015 a je podpořen Evropským sociálním fondem OPVK. Pro více informací o projektu a probíhajících aktivitách žáků můžete navštívit webové stránky projektu www.podnikame-pomahame.cz.

5.3.2015 9:00:19 | petr.janousek
 

Korespondenční adresa

Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy
Řídicí orgán OP VK
Karmelitská 529/5 , Praha 1, 118 12

Kontaktní adresa

Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy
Řídicí orgán OP VK
Harfa Office Park
Českomoravská 2420/15, Praha 9, 190 00
Přehled kontaktů na pracovníky Řídicího orgánu OP VK (MŠMT):

ikona souboruKontakty OP VK

Přehled webových stránek zprostředkujících subjektů OP VK (krajů)

ikona souboruWebové stránky zprostředkujících subjektů OP VK

RSS ICO
https://www.op-vk.cz/rss.php

 
load