1968

Operační program Vzdělávání pro konkurenceschopnost

Opera?ní program Vzd?lávání pro konkurenceschopnost

Vyhlášení výsledků fotosoutěže ,,Učení bez hranic - škola hrou"

V měsíci květnu proběhla fotografická soutěž s titulem „Učení bez hranic – škola hrou“, kterou vyhlásil Řídicí orgán Operačního programu Vzdělávání pro konkurenceschopnost (OP VK) prostřednictvím vlastních webových stránek zde. Jak už motto napovídá, smyslem soutěže, určené všem pracovníkům škol a školských zařízení počátečního i terciárního vzdělávání, bylo motivovat a podpořit aktivity učitelů směřující k zatraktivnění a lepší vizualizaci výuky a poukázat na inspirativní pedagogické přístupy. Tematicky šlo o zachycení originálního, humorného či jinak atraktivního okamžiku při vlastní výuce, přičemž kreativitě se meze nekladly. Děkujeme všem soutěžícím, kteří poslali své fotografie, neboť právě Vy jste prokázali, že dokážete učit bez hranic a své žáky a studenty zaujmout natolik, že se pro ně stává škola hrou.

 

Do soutěže bylo přihlášeno celkem 73 fotografií, které byly průběžně zveřejňovány na facebookovém profilu OP VK. A opravdu bylo z čeho vybírat.  Od nejrůznějších fyzikálních či chemických pokusů, přes nevšední tematické kostýmy či např. ukázky tvůrčích schopností (nejen) v dílnách… Zkrátka, učitelé názorně předvedli, že rozhodně nejsou žádní suchaři.  Porota tudíž měla opravdu nelehký úkol z takového množství vybrat tři nejzajímavější zachycené momenty. Nakonec se však dohodla na těchto absolutních vítězích:

1. místo – Na téma "Svět po druhé světové válce", rozdělení na východní a západní část, studená válka, principy demokracie a diktatury. Jednalo se o vlastní nápad žáků, kteří si i díky tomu uvědomili, jak důležité je poučit se z dějin. Fotografii zaslala Mgr. Jitka Krotilová ze ZŠ Pasířská, Jablonec nad Nisou.

1 místo


2. místo – Prostě hoření, fotografii zaslal Mgr. Marek Šima ze Střední průmyslové školy chemická akademika Heyrovského a Gymnázium, Ostrava- Zábřeh. Zástupci poroty doufají, že pokus dopadl bez újmy na zdraví všech zúčastněných.

2 místo


3. místo – Pro první vysvědčení na lyžích? Proč ne! Že neumíme lyžovat? Nevadí – naučíme se! Po čtyřech dnech trénování ve škole v přírodě, lyžování zvládly všechny děti z 1. třídy. Fotografii zaslala Mgr. Edita Kárychová ze ZŠ Pardubice – Dubina.

3 místo

Gratulujeme vítězům, kterým zašleme balíček obsahující USB 16GB, brašnu na notebook, kompas, čelovku a soubor hlavolamů.

S ohledem na vysokou kvalitu i mnoha dalších přihlášených fotografií, se porota rozhodla využít svého práva a v rámci speciálních kategorií odměnit drobným upomínkovým předmětem i je. Vítězové speciálních kategorií jsou vyhlášeni na FB OP VK.

FB

8.6.2015 13:03:53 | Bc. Veronika Šefl, DiS.

Diskuze

Do diskuze zatím nikdo nepřispěl.
 

Korespondenční adresa

Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy
Řídicí orgán OP VK
Karmelitská 529/5 , Praha 1, 118 12

Kontaktní adresa

Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy
Řídicí orgán OP VK
Harfa Office Park
Českomoravská 2420/15, Praha 9, 190 00

E-mailová adresa pro dotazy týkající se jednotlivých výzev nebo obecně OP VK: 

opvzdelavani@msmt.cz

Přehled webových stránek zprostředkujících subjektů OP VK (krajů)

ikona souboruWebové stránky zprostředkujících subjektů OP VK

RSS ICO
https://www.op-vk.cz/rss.php

 
load