1968

Operační program Vzdělávání pro konkurenceschopnost

Opera?ní program Vzd?lávání pro konkurenceschopnost

Haló noviny: Evropská miliarda pro vysoké školy

Dne 24. 8. 2010 otiskl deník Haló noviny článek o nových výzvách OP VK a OP VaVpI.

Univerzity v Olomouci, Českých Budějovicích a Vysoké učení technické v Brně dostanou z fondů EU celkem více než miliardu korun. Školy za peníze vybudují vědecká centra. Dalších 625 milionů mohou v této době získat školy, ale i další instituce na rozvoj lidských zdrojů.
Dotace v červenci schválilo ministerstvo školství, peníze půjdou z programu Výzkum a vývoj pro inovace. Podle ministerstva školství se tak podpoří spolupráce mezi vědci na univerzitách a aplikační sférou ve firmách.

Univerzita Palackého v Olomouci získala na vybudování Regionálního výzkumného centra pokročilých technologií a materiálů přes půl miliardy korun. Centrum se bude zabývat nanočásticovými materiály a výzkumem mikro a nano vrstev. Centrum rybářství a molekulární biologie při Jihočeské univerzitě zase obdrží více než 270 milionů, o něž požádalo na rekonstrukci. Do třetice poputují evropské peníze ve výší téměř 300 milionů korun do Centra senzorických, informačních a komunikačních systémů při brněnském VUT.

Podle Jana Vituly z ministerstva školství musí ruku v ruce s budováním vědeckých center jít také vzdělávání samotných vědců. Jsou na ně určeny dvě miliardy korun z operačního programu Vzdělávání pro konkurenceschopnost. »Spolupráce mezi akademickou sférou a komerčním sektorem by především měla usnadnit
zavádění výsledků výzkumu a vývoje na trh a zkušenosti z praxe pak využít při výuce na vysokých školách,« uvedl pro ČTK Vitula. Do programu se mohly hlásit i vědecké instituce, zdravotnická zařízení nebo neziskové organizace. První projekty začnou v březnu 2011.

27.8.2010 3:08:00 - aktualizováno 2.9.2010 3:09:58 | supervisor
 

Korespondenční adresa

Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy
Řídicí orgán OP VK
Karmelitská 529/5 , Praha 1, 118 12

Kontaktní adresa

Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy
Řídicí orgán OP VK
Harfa Office Park
Českomoravská 2420/15, Praha 9, 190 00

E-mailová adresa pro dotazy týkající se jednotlivých výzev nebo obecně OP VK: 

opvzdelavani@msmt.cz

Přehled webových stránek zprostředkujících subjektů OP VK (krajů)

ikona souboruWebové stránky zprostředkujících subjektů OP VK

RSS ICO
https://www.op-vk.cz/rss.php

 
load