1968

Operační program Vzdělávání pro konkurenceschopnost

Opera?ní program Vzd?lávání pro konkurenceschopnost

Strakonický deník: Projekt prohlubuje vztahy dětí

Strakonický deník otiskl 8. dubna 2010 článek Lucie Kotrbové.

Pět jihočeských základních škol se letos zapojilo do tříletého projektu Rovnováha.

Od letošního ledna je na Základní škole v Cehnicích realizován projekt s názvem Rovnováha. „My jsme se do projektu dostali přes lektory, kteří už s námi spolupracovali. Dělali u nás etickou výchovu," upřesňuje ředitelka školy Jana Krohová. Cílem projektu je naučit pedagogy používat metody a postupy osobnostní, sociální a etické výchovy jako nástroje, jejichž pomocí mohou lépe zvládat práci s jednotlivcem a se třídou. „Učitelé na tento projekt reagují vesměs pozitivně, i když se najdou i tací, kterým se moc nelíbí. Postupem času ale začínají spolupracovat i oni," pokračuje ředitelka.

Komunitní kruhy

Součástí programu jsou i pracovní bloky ve třídách, ve škole tomu říkají komunitní kruhy. Jak se na to dívají žáci? „Myslím, že je dobré, že si občas jako celá třída sedneme a popovídáme. Nemusíme to pak řešit někde jinde. Řekla bych, že už se to ve třídě hodně srovnalo a možná to i prohloubilo vztahy mezi námi," říká Iveta Kuřáková z 9. třídy. „Někdy mě překvapí, když se do problému dvou lidí zapojí celá třída, ale k něčemu to určitě je," potvrzuje její slova i Lukáš Sosna ze stejné třídy. Na závěr dodávají, že jsou ale ve třídě i uzavřenější lidé, kterým není příjemné řešit problémy se všemi.

Spolupráce pěti škol

Do vzdělávacího projektu, který podávala agentura BFZ, je zapojeno pět škol z Jihočeského kraje, a to ZŠ Netolice, ZŠ Veselí nad Lužnicí, ZŠ Zlatá stezka Prachatice, ZŠ T. G. Masaryka Vimperk a samozřejmě ZŠ a MŠ Cehnice. Projekt je financován z dotace z Evropského sociálního fondu v České republice a výzva byla součástí Operačního programu Vzdělávání pro konkurenceschopnost. Projekt probíhá průběžně během tří let, to znamená do konce roku 2012.

12.4.2010 12:04:11 | supervisor
 

Korespondenční adresa

Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy
Řídicí orgán OP VK
Karmelitská 529/5 , Praha 1, 118 12

Kontaktní adresa

Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy
Řídicí orgán OP VK
Harfa Office Park
Českomoravská 2420/15, Praha 9, 190 00

E-mailová adresa pro dotazy týkající se jednotlivých výzev nebo obecně OP VK: 

opvzdelavani@msmt.cz

Přehled webových stránek zprostředkujících subjektů OP VK (krajů)

ikona souboruWebové stránky zprostředkujících subjektů OP VK

RSS ICO
https://www.op-vk.cz/rss.php

 
load