1968

Operační program Vzdělávání pro konkurenceschopnost

Opera?ní program Vzd?lávání pro konkurenceschopnost

Finále soutěže DOMINO

Pod záštitou ministra školství, mládeže a tělovýchovy Josefa Dobeše proběhne v pondělí 27. února 2012 v prostorách MŠMT (Karmelitská ul.) finále 1. ročníku celostátní soutěže a přehlídky nejlepších výukových objektů (digitálních učebních materiálů) s názvem DOMINO Česká republika.

Smyslem soutěže, kterou vyhlásil a spolu s partnery organizuje Národní institut pro další vzdělávání pedagogických pracovníků (NIDV), je podpořit aktivity učitelů v tvorbě moderních digitálních výukových materiálů a umožnit jejich širší využitelnost napříč školami v ČR.

Digitální technologie již neodmyslitelně patří k dnešnímu životu a v oblasti vzdělávání zásadním způsobem přispívají k zatraktivnění a lepší vizualizaci výuky. Jejich větší dostupnost a znalost je klíčová pro zvyšování konkurenceschopnosti ČR i na mezinárodní úrovni. Z tohoto pohledu lze vnímat míru zapojení učitelů do soutěže velmi pozitivně, vždyť dvěma semifinálovými koly prošlo na 190 výukových objektů z nejrůznějších oblastí.

Tyto kvalitní a inspirativní materiály mohly vzniknout i díky finanční podpoře z projektu „EU peníze školám“ v rámci Operačního programu Vzdělávání pro konkurenceschopnost (OP VK), který se mj. zaměřuje právě na inovaci výuky prostřednictvím nových informačních technologií. Tento v Evropské unii unikátní projekt – v gesci MŠMT – navíc zásadním způsobem usnadňuje příjemcům v OP VK získávání dotací na konkrétní aktivity pomocí tzv. šablon. Není tedy potřeba využívat služeb soukromých poradenských firem a dotace mohou být plně využity ve prospěch škol, tj. zejména žáků a pedagogů.

Informační zdroje:
Webové stránky o soutěži: http://nidv.mysh.cz
Podroobné a aktuální informace o projektu EU peníze školám jsou dostupné na webových stránkách MŠMT viz: odkaz.

Tento projekt je spolufinancován Evropským sociálním fondem a státním rozpočtem České republiky.

24.2.2012 12:02:58 | supervisor
 

Korespondenční adresa

Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy
Řídicí orgán OP VK
Karmelitská 529/5 , Praha 1, 118 12

Kontaktní adresa

Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy
Řídicí orgán OP VK
Harfa Office Park
Českomoravská 2420/15, Praha 9, 190 00
Přehled kontaktů na pracovníky Řídicího orgánu OP VK (MŠMT):

ikona souboruKontakty OP VK

Přehled webových stránek zprostředkujících subjektů OP VK (krajů)

ikona souboruWebové stránky zprostředkujících subjektů OP VK

RSS ICO
https://www.op-vk.cz/rss.php

 
load