1968

Operační program Vzdělávání pro konkurenceschopnost

Opera?ní program Vzd?lávání pro konkurenceschopnost

MŠMT má výhrady k důvodům pro přerušení platby z Bruselu

Praha, 27. ledna 2012 - Ministerstvo školství má zásadní výhrady k důvodům Evropské komise pro přerušení proplacení výdajů v rámci Operačního programu Vzdělávání pro konkurenceschopnost (OPVK). EK to vyjádřila oficiálním dopisem, který MŠMT obdrželo 24. ledna a přerušila tak proplacení výdajů z OPVK. Konkrétně jde o jednu žádost o platbu ve výši 1,2 miliardy korun, zaslanou do Bruselu Ministerstvem financí dne 5. prosince 2011.

MŠMT nesouhlasí s argumenty uvedenými v dopise, které jsou důvodem pro přerušení plateb.  Je to především proto, že ministerstvo doposud neobdrželo oficiální předběžnou auditní zprávu z Bruselu a v souladu s pravidly EK nemělo možnost se k této zprávě ve stanovené lhůtě vyjádřit.„Ministerstvo školství se spolu s Ministerstvem financí chce jasně vymezit, protože má celou řadu pochybností k jednotlivým zjištěním. Jsme připraveni na detailní rozporové řízení s EK. Zaslané sdělení o přerušení platby bereme na vědomí a budeme s Bruselem dále jednat, aby mohlo proplácení programu OPVK pokračovat.
Pro MŠMT je důležité, že má ze svých zdrojů pro O PVK k dispozici více než 3 miliardy korun a proto bude i nadále pokračovat v jejich urychleném čerpání. Je enormním zájmem České republiky a MŠMT přidělené prostředky efektivně vyčerpat,“ sdělil k celé věci Michal Zaorálek, náměstek ministra zodpovědný za evropské záležitosti.

Mgr. et Mgr. Radek Melichar
Tiskový odbor MŠMT
234 811 566
press@msmt.cz
27.1.2012 1:01:57 - aktualizováno 4.2.2012 12:02:09 | supervisor
 

Korespondenční adresa

Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy
Řídicí orgán OP VK
Karmelitská 529/5 , Praha 1, 118 12

Kontaktní adresa

Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy
Řídicí orgán OP VK
Harfa Office Park
Českomoravská 2420/15, Praha 9, 190 00
Přehled kontaktů na pracovníky Řídicího orgánu OP VK (MŠMT):

ikona souboruKontakty OP VK

Přehled webových stránek zprostředkujících subjektů OP VK (krajů)

ikona souboruWebové stránky zprostředkujících subjektů OP VK

RSS ICO
https://www.op-vk.cz/rss.php

 
load