1968

Operační program Vzdělávání pro konkurenceschopnost

Opera?ní program Vzd?lávání pro konkurenceschopnost

Prohlášení ministra školství, mládeže a tělovýchovy Josefa Dobeše: Odmítám interpretaci některých politiků k výsledkům auditu OP VK

Praha, 2. 1. 2012 – S veřejnou reakcí na audit Operačního programu Vzdělávání pro konkurenceschopnost jsem čekal s ohledem na konání pohřbu Václava Havla (23. 12. 2011) a kvůli vánočním a novoročním svátkům. Představitelé TOP09  však tolik slušnosti a ohleduplnosti neměli a začali mediální kanonádu vůči mé osobě.

U všech ostatních mě to nepřekvapuje, ale od ministra financí Miroslava Kalouska, člověka spoluzodpovědného za čerpání eurodotací v České republice, bych takovou neobjektivní, nekompetentní a neodbornou interpretaci nečekal.

Operační program Vzdělávání pro konkurenceschopnost prochází v současné době podobným procesem, jakým prošly nebo procházejí jiné operační programy – např. OP Podnikání a inovace pod správou ministerstva průmyslu, OP Životní prostředí, ROP Severozápad a Jihozápad nebo OP Doprava.

Je v mých silách tento problém vyřešit. V úterý na tiskové konferenci také prokážu, že nesu mimo jiné dědictví bývalého vedení sekce EU fondů, tehdy ovládané členem TOP09 Janem Vitulou.

Naopak s novým vedením uvedené sekce se nám podařilo nejen zrychlit čerpání eurodotací, ale i odstranit mnoho nedostatků zmiňovaných v auditu EK.

Na rozdíl od ministra financí Miroslava Kalouska tuto tematiku odmítám používat k účelovým politickým útokům na své konkurenty. Mým bytostným zájmem je, aby se eurodotace určené pro ČR skutečně a kvalitně vyčerpaly.

Všechny novináře srdečně zvu na tiskovou konferenci k uvedenému tématu v úterý, dne 3. 1. 2012 v 15,30 hod.

Josef Dobeš, ministr školství

2.1.2012 2:01:34 - aktualizováno 3.1.2012 4:01:36 | supervisor
 

Korespondenční adresa

Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy
Řídicí orgán OP VK
Karmelitská 529/5 , Praha 1, 118 12

Kontaktní adresa

Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy
Řídicí orgán OP VK
Harfa Office Park
Českomoravská 2420/15, Praha 9, 190 00
Přehled kontaktů na pracovníky Řídicího orgánu OP VK (MŠMT):

ikona souboruKontakty OP VK

Přehled webových stránek zprostředkujících subjektů OP VK (krajů)

ikona souboruWebové stránky zprostředkujících subjektů OP VK

RSS ICO
https://www.op-vk.cz/rss.php

 
load