1968

Operační program Vzdělávání pro konkurenceschopnost

Opera?ní program Vzd?lávání pro konkurenceschopnost

Velká většina ZŠ si již zažádala o evropské dotace z akce „EU peníze školám“

Praha, 19. 5. 2011 – Ministerstvo školství (MŠMT) zveřejnilo aktuální údaje o čerpání evropských dotací ze strany základních škol v projektu „EU peníze školám“. V rámci snahy o co nejjednodušší administrativu vytvořilo MŠMT unikátní systém tzv. „šablon“, díky nimž je vyplňování žádostí o dotace pro školy snadnou záležitostí.

Právě díky jednoduchým šablonám tak do poloviny května letošního roku podalo žádost o dotaci již 80,8 % ZŠ z celé ČR – jedná se cca o 3153 z celkových 3900 ZŠ, takřka 50ti % škol již byly peníze odeslány. Žádost zaslaly školy ze všech krajů, z měst i venkova, mezi ně patří například i 1007 malotřídních škol, na kterých se učí nanejvýš 50 žáků. 

V programu „EU peníze školám“ je k dispozici celkově 4,5 miliardy korun. Základní školy si aktuálně podaly žádosti za 3,49 miliardy, z této sumy bylo do uvedeného data vyplaceno cca 1,31 miliardy korun. Projekty za dalších 311 milionů jsou ve fázi hodnocení.

„I přesto, že si žádost o dotaci podala již drtivá většina základních škol, zůstává stále nevyužita zhruba miliarda korun! Vyzývám proto zbylé školy, aby se nebály předložit své projekty a zapojily se do akce,“ apeluje na ředitele škol, ale i na jejich zřizovatele, ministr školství Josef Dobeš.

Základní školy měly doposud v programu „EU peníze školám“ největší zájem o šablony směřující k inovaci a zkvalitnění výuky prostřednictvím ICT a zvyšující čtenářskou a informační gramotnost žáků.

„Naší snahou je, aby každá základní škola využila této jedinečné příležitosti, která se už nemusí v budoucnu opakovat. Nabízíme školám mnohostranné využití evropských dotací, navíc usnadněné díky jednoduché administrativě z jejich strany,“ doplnil Jakub Hodinář, 1. náměstek ministra zodpovědný za evropské fondy. 

Program „EU peníze školám“ je financován z Operačního programu Vzdělávání pro konkurenceschopnost a je určen pouze pro mimopražské základní školy

Pro jakékoliv dotazy lze využít bezplatnou tel. linku 800 228 229 nebo e-mail: esf@msmt.cz. Všechny potřebné informace pro žadatele a příjemce i s přehledem seminářů a workshopů určených základním školám naleznou zájemci na uvedených odkazech: www.eupenizeskolam.cz a odkaz.

Mgr. Hynek Jordán
Manažer PR a publicity OP VK
Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy ČR
Email: Hynek.Jordan@msmt.cz
Tel.: 733 696 083
19.5.2011 3:05:14 | supervisor
 

Korespondenční adresa

Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy
Řídicí orgán OP VK
Karmelitská 529/5 , Praha 1, 118 12

Kontaktní adresa

Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy
Řídicí orgán OP VK
Harfa Office Park
Českomoravská 2420/15, Praha 9, 190 00

E-mailová adresa pro dotazy týkající se jednotlivých výzev nebo obecně OP VK: 

opvzdelavani@msmt.cz

Přehled webových stránek zprostředkujících subjektů OP VK (krajů)

ikona souboruWebové stránky zprostředkujících subjektů OP VK

RSS ICO
https://www.op-vk.cz/rss.php

 
load