IPn jsou jedním z typů projektů, které je možné realizovat v rámci OP VK a to na celostátní, resp. nadregionální úrovni.
V rámci Prioritní osy 3 Další vzdělávání může být IPn realizován jen pro cílové skupiny spadající do 13 krajů ČR, mimo území hl.m. Prahy (tj. adresou trvalého bydliště, či příslušností k danému subjektu - např. žák či student školy, zaměstnanec organizace apod.).
Příjemcem IPn může být MŠMT či v oblasti podpory 3.2 MŽP.
V rámci Prioritní osy 4 Systémový rámec celoživotního učení může být IPn realizován pro cílové skupiny všech 14 krajů ČR (tj. včetně území hl.m. Prahy). Příjemcem v rámci této prioritní osy může být pouze MŠMT.
IPn může být realizován několika způsoby:
a) MŠMT v plném rozsahu;
b) MŠMT ve spolupráci s partnery - OPŘO; MŽP
c) MŠMT ve spolupráci s dodavatelem vzešlým ze zadávacího řízení
d) ČŠI v plném rozsahu
e) ČŠI ve spolupráci s partnery vzešlými z výběrového řízení.
Po předložení v rámci výzvy prochází IPn stejně jako ostatní typy projektů procesem hodnocení. Po hodnocení formálním a hodnocení přijatelnosti je projekt předán k věcnému hodnocení, které provádějí 3 nezávislí hodnotitelé vybraní z Centrální databáze hodnotitelů OP VK. Pokud by některý z těchto hodnotitelů IPn nedoporučil k realizaci, je projekt vrácen k dopracování. V případě, že projekt projde úspěšně všemi fázemi hodnocení (mj. všichni 3 nezávislí hodnotitelé jej doporučí k realizaci), postupuje do fáze posouzení ze strany Expertní skupiny OP VK.
Expertní skupina OP VK je poradním orgánem ministra školství, mládeže a tělovýchovy a je složena z odborníků na jednotlivé úrovně vzdělávání, financování školství, kurikurální reformu, evaluační aktivity atd. Expertní skupina OP VK:
E-mailová adresa pro dotazy týkající se jednotlivých výzev nebo obecně OP VK:
Přehled webových stránek zprostředkujících subjektů OP VK (krajů)